Bilgeler Zirvesi ve sitemiz hakkındaki düşüncelerinizi mesajla bize iletebilirsiniz.

burhan baltacı - Çarşamba, 11 Haziran 2014 14:03

sayın İbrahim Bey ve değerli mesai arkadaşları, değerli dostlar,

gecikmiş bir teşekkür bizimkisi.  emeklerinize sağlık.

zirveye katkı veren, tebliğ sunan dostlara, organizasyonu gerçekleştiren yüce gönüllü insanlara, katılımcılara mihmandarlık eden genç arkadaşlara.... herkese tesekkurler, selam ve saygılar...

günümüzün bilgi çağında, bilgiyle eylemi buluşturacak, bunu da hayatında yaşayarak bizlere bir ayna misali yansıtacak bilgelere ne kadar da çok ihtiyacımız olduğunu zirvenin her adımında hissettik. bilgi çağı olan günümüzün "bilgeler çağına" devşirilmesi dilek ve temennisiyle, Allah yar ve yardımcınız olsun...   

Burhan Baltacı Kastamonu Üniversitesi

İbrahim Akgün - Perşembe, 05 Haziran 2014 09:42

 

Sayın Ruşaniya Hanımefendi;

Bilgeler Zirvesine sizi davet etmemiş olmaktan dolayı üzüntümüzü bildiririz. 

Davet edilmemiş olmanıza rağmen gazeteci kimliğinizin vasıflarını koruyarak zirveye duyduğunuz ilgi ve katkılarınız için Eskişehir Valiliği ve proje grubu adına ayrıca teşekkür ederiz.

İnşallah, Kasım 2014 te yapacağımız Medeniyet Düşünürü Farabi Sermpozyumunda sizi aramızda görmek ümidiyle başarılar diler, saygılar sunarız efendim.

İbrahim Akgün

Bilgeler Zirvesi Koordinatörü

Ruşaniya - Perşembe, 05 Haziran 2014 09:21

Günün hayırlı saatini diliyorum sizlere.

Eskişehir 2013 Türk Dünyası Başkenti Ajansı'nın hiçbir etkinliğine davet edilmediğimiz gibi muhteşem bir organizasyon olan TÜRK DÜNYASI BİLGELER ZİRVESİ'ne  davet edilmediysek de  Tataristan Devlet Haber Ajansı "TATAR-İNFORM"'ın Türkiye'deki Sarı Basın kartına sahip muhabiri olarak  etkinlik hakkında yazdığımız haberi dikkatinize sunuyoruz: 

 
Bu tür faaliyetler Türk Dünyası ruhi hazinesi, milli mirasını  ne kadar zengin olduğunu ortaya koymaktadır. Bu bakımdan  ilk kes yapılan TÜRK DÜNYASI BİLGELER ZİRVESİ'nin  önemi çok büyük.
 
İşlerinizde iyilikler ve başarılar yoldaş olması dileğiyle,
 
Ruşaniya ALTAY
Mairamkan İsabaeva - Pazar, 01 Haziran 2014 18:37

Çok değerli Türk Dünyası Bilgeler Zirvesi Kongresine emek veren saygıdeğer Kahramanlar! İlk önce büyük başarınızdan dolayı can-ı gönülden tebrik ederim... Adı üzerine Türk Dünyasını bir araya topladınız... Tek kelime ile muhteşem geçti... Başta genel koordinatör İbrahim Bey olmak üzere, emeği geçen herkese tek tek şükranlarımı arz ederim... 

 

hüseyin budak - Cumartesi, 31 May 2014 11:08

Çok teşekkür ederim.

Güzel bir zirve oldu.

Katılım güzeldi.

Gönül dostları ile dostluklar kuruldu.

Zirve amacına ulaştı.

Emeği geçen herkese müteşekkiriz.

Hizmetkar, - Salı, 27 May 2014 12:45

Dem Zamanı, Tav Zamanı,

Bülbüllerin, Gül için, Hizmetlerini birlikte gerçekleştirme zamanı,

" Kalpler bir, Akıllar ortak  desturu, her dem, her an daim olsun, inşallah "

Hizmetkar,

 

 

Atilla PINAR - Pazartesi, 26 May 2014 19:53

Kardeşleri buluşturana,

Dostları kavuşturana,

Susamışı bilgiye ve irfana kandırana,

Ötelenmişe / itilmişe / geri bırakılmışa el uzatana,

Minnet / saygı / şükran / selam olsun,

Ol hasbi canlar burada ve ötede (iki cihanda) kolaylık bulsun,

 

Her dem / her daim / her an / el an,

El verile cömerdin eline,

Hızır ve İlyas kılavuzu edile,

El verdiğinden muhtaç ellere,

 

El verilen eller,

Vere elini müştak / muhtaç ellere,

Hıdırellez ola el bekleşenlere,

Zira ki bir demdir bu, kıymetini bilenlere,

Çün kim kadimde / ezelde veren, Ol, zinhar esirgemedi,

İstemeyi, vermek isteyenlere,

 

Kalbiyane, samimiyane ve hasbiyane,

Hâl ve kal, kavil ve fiil verdi el ele,

Siz dahi el verin elinizin yettiğine,

Takatinizce ve taatinizce,

Ki liyakat kesbedesiniz el verilmeye,

  

Ati der, canlara, yarenelere, zahidlere, ahilere,

Hep teşvik, hep takdir, hep şükran hasbilere,

El vermeye ve el verenlere,

Ta ki bekleşen ve veren tüm eller,

Oluncaya dek el ele, gönül gönüle,

Ulaşıncaya dek en Sevgiliye,

Ve hüve ala külli şey-in kadir,

Vallahu Rabb-ul Âlemin.

 

 

Sonsuz minnet ve şükran Siz'e ve Siz'i yetiştirenlere olsun...

Mustafa TOKMAK - Pazartesi, 26 May 2014 15:02

BÖYLE BİR ZİRVEYİ DÜZENLEDİĞİNİZ İÇİN SİZLERE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.AMA DİKKATİMİ ÇEKEN BİR ŞEY OLDU.NEDEN BURADA SON DEVRİN DİN ALİMLERİNDEN SÜLEYMAN HİLMİ TUNAHAN EFENDİNİN OLMADIĞI.

nihat acar - Pazar, 25 May 2014 10:03

yapmakta oldugunuz proğramı takdir ediyor ve destekliyorum büyük türk islam düşünürü nasreddin hocanın olmamasının nedenini öğrenmek istiyorum saygılar

 

İLKER ÖZER - Pazar, 25 May 2014 07:52

Tanıtım daha iyi olabilirdi.

Orhan TUNCEL - Cuma, 23 May 2014 13:01

Büyük Zatların Tanıtılması Çok güzel.. Fakat Onlar gibi büyük olmak için Daha doğrusu Gerçek müslüman ve Mü'min olmak için Onlar gibi yaşamak lazım "ONLAR GİBİ YAŞAYANLARI YANİ ONLARIN BUGÜNKÜ HALİFELERİNİ BULMAK LAZIM"   Her dönemin Mevlanaları, Geylanileri , Nakşibendleri, vardır..   Onlara gitmek , görmek lazım, Onların terbiyesinde düzelmek lazım.. SADECE EDEBİYAT YAPMAMAK LAZIM..

"O ZATLARIN SÖZLERİ VE ÖĞÜTLERİ; İNSANIN MANEVİ KALBİ AÇILINCA ANLAŞILIR, KALBİ KAPALILAR İÇİN SADECE LAFTIR,NEFİSLERİ YARIŞTIRMAK İÇİN BİR ARAÇTIR.."

ALLAH-Ü TEALA 'nın Her Dönemde Evliyaullahları vardır. Onun için bize "SADIKLARLA BERABER OLUN" (Tevbe 109) Emri Gelmiştir.

Gidelim Bulalım Bugünkü Büyükleri, "Ya Rabbi Ben Pişmanım" Diyelim.. "Amacımız Sensin, İsteğimiz Senin Rızandır" Diyelim..

"Bulanlar Sadece Arayanlardır" (Mevlana)

ALLAH-Ü TEALA (C.C) Cümlemize bulmayı, Bulanlara İpinden Tutmayı, Sadık Olmayı, ALLAH(C.C)'ın Rızasına Kavuşmayı, ALLAH(C.C) KUL OLMAYI Nasip etsin..

 

CELAL SAYMAN - Perşembe, 22 May 2014 09:35

Eskişehirli olduğum halde Bu güne kadar hiç bir programınıza katılmadım veya katılamadım. Ama BİLGELER ZİRVESİ PROĞRAMINA  tam üç gün katılmayı düşünüyorum. Siteniz de çok güzel Her türlü bilgiyi bulabiliyoruz.  SELAM VE HÜRMETLERİMLE / Emekli Öğretmen.

Hüseyin Budak - Salı, 20 May 2014 09:20

Böyle bir zirve düzenlediğiniz için teşekkür ederim.

Programın hayırlara vesile olmasını dilerim.

Gidiş dönüş biletlerimizi ayarlamak bakımından en azından zirve başlangıç ve bitiş saatinin duyurulması uygun olacaktır.

Saygılarımla

pervane - Salı, 20 May 2014 03:19

Merhaba Sayın Hocalarimiz  Ben Doç.Dr.Pervane Memmedova - başvuru yapdım ve  22.04.2014 tarihlerinde sizlerden katılım davetini aldım ve sevindim(Özet ve bütün bilgilerimi önceden göndermiştim).Ama kabul edilen bildiriler sitesinde ismimi bulamadım.Bir yanlışlıq ola bilirmi?Lütfen bana yardımçı olun. Hepinize teşekkür edir, başaralar dileyorum. 

Sevinc Qasımova - Pazartesi, 19 May 2014 17:14

Bir millet olarak her zaman birlikde olmamızı istediginizden dolayısı Sizlere teşekkür ederiz.Konferansın güzel geçecegine inanır ve emegi geçen her kese sevgi ve sayğılarımızı sunarız.

 

 

Ali YERAL - Çarşamba, 14 May 2014 14:19

Selam ve saygılar, sitenizi ziyaret ettik, çok güzel, başarılarınızın devamını dileriz. Kısmetse 26'sında daha yakından tanışırız. Selam ve niyaz ile...

Yasemin - Pazartesi, 12 May 2014 10:31

öncelikle böyle gönülden hazırlanan bir zirvede emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Bildiri sunmadan katılımcı olarak gelecek kişilerin listesi ne zaman yayınlanır? Merakla bekliyoruz. Teşekkürler...

Tunay Karakök - Pazartesi, 12 May 2014 07:01

Merhaba Hocam, öncelikle bildirilerimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederim. Benim sözel bildirim olmakla beraber, yazım kuralları hakkında bilgilendirme yapma noktasında yardımcı olmanızı rica ediyorum..

Teşekkürler....

Fevzı Yakubov Kırım Mühendis ve Pedagocı Universitesi - Cuma, 09 May 2014 21:33

Merhaba Sayın Hocalarimiz  Ben Zekiye Mamutova -  Kırım Mühendislik ve Pedagoji Üniversitesi Kırımtatar ve Türk Dili Fakültesinin Dekanı oluyorum.Önce Hepinize teşekkürler bildirmek isteyorum ve sizlere Başaralar dileyorum. 

Bildirilerimi kabul ettiğiniz için teşekkür ederim.

 Fakat bir sorum var. Bizim bölümümüzün Doç. Dr. Culnara Acimambetova  başvuru yapmıştı (03.04.2014 y. Tarihlerinde).c Özet ve bütün bilgilerini Dr. Emek Uşenmez  ve İnanç Gediklere mail adresine göndermişti ve sonki 3 gün hocalarımıza mektüp yazıyorum lakin cevabını hala alşmadık.

 

 

Maalesef katılımcılar listesinde Doç. Dr. Culnara Acimambetovanı bulamadık.

Bir rica ediyoruz: Rektörümüz Fevzi Yakubov adından bir dillekçe Doç. Dr. Culnara Acimambetovanı davetliler listesine kabul yapabilirsiniz mi.

Bu katıldığımız biz için çok önemi,çünkü Kırım şimdi çok zor durumda. Onun için Kırımdan gelen katımlılara o pek manevi destek olur.

Sayğılarma Rektör Fevzi YYAKUBOV

 

 Kırımtatar ve Türk Dili Fakültesinin Dekanı Zakıya Mamutova.

FERHAN - Cuma, 09 May 2014 18:01

Merhaba hocam bildirim poster bildirisi olarak kabul edildi kabul ettiğiniz için teşekkür ederim. Poster bildirisi ile herhangi bir kural var mı varsa nereden ulaşabilirim.Teşekkürler.

merve - Cuma, 09 May 2014 17:37

Kütahya'da okuyorum inşallah katılmayı çok isterim. Bu coğrafyada yetişen herkesin ilgili olması gerektiği çok değerli bir proje. Emeği geçenlere teşekkürler.. 

Tebriz Nerimanlı - Salı, 06 May 2014 18:32

Merhaba Hocam, öncelikle bildirilerimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederim. Bizim arkadaşların bildirisi poster olarak sunulacakmış, bunun diğerlerinden farkı ne tam olarak anlayamadık da, cevaplarsanız çok memnun oluruz. Teşekkürler.

Bilgeler Düzenleme Kurulu - Perşembe, 08 May 2014 07:27
Merhaba Tebriz Hanımefendi;
 
Poster bildiri, internetten bakılırsa, poster bildiri hazırlama tekniğiyle hazırlanmış ve etkinliğin yapıldığı yerde, hazırlanmış panolarda sergilenen ve hazırlayanın başında hazır bulunduğu bildiri şeklidir. Burada katılımcılar bakar ve hazırlayana ihtiyaç duyacakları soruları sorarlar. Bu teknikte de önemli olan, hazırlayanın bulgularını öne çıkarma becerisini göstermesidir.
 
Poster bildirilere, bildiri sayısının çok olmasından dolayı ihtiyaç duyuldu. Poster bildiri koymasak Kongre merkezinde sunulacak bildirilerden fazlasını red etmek gerekiyordu. Biz de arkadaşlarımızın emeklerine kıyamadık. Onları bu şekilde ödüllendirelim diye düşündük.
 
Poster bildiri sunacak arkadaşlarımız da yine bizim misafirlerimiz olarak gelecek ve diğer katılmcılarımızın sahip oldukları yol, konaklama gibi her türlü haklardan istifade edeceklerdir.
 
Saygılarımızla
 
Düzenleme Kurulu
Pərvanə - Pazar, 04 May 2014 13:39

Türk  dünyası yetişdirdiyi müdrik insanları  ilə dünyanın diqqətini hər zaman çəkə bilib."Bilgeler Zirvesi" ni yaradanların bu konunu gündəmə gətirməsi çox sevindirici və qürurvericidir. Konferansa katılmamı uyğun  gördüyünüz  üçün çox mutluyum.Sizə işlərinizdə başarlar diləyirəm.

Konul Bunyadzade - Pazar, 04 May 2014 07:10

Bilgələr (Ariflər) Zirvəsinin həm də könül bağlarının qurulacağı bir toplantı olacağına ümid edirəm və başarılar diləyirəm. Bu qədər böyük çalışmalarınızda Allahın nurunun yolunuzu aydınlatması ümidi və arzusu ilə. 

Mehriban Quliyeva - Çarşamba, 30 Nisan 2014 06:15

Türk dünyasını işıqlandıran böyük səxsiyyətləri yada salmaq, yadda saxlamaq üçün təşkil etdiyiniz bu konfrans üçün sonsuz təşəkkürlər dilərim. Bilgələr Zirvəsində iştirak edəcəyim üçün cox sevincliyəm. Bütün əməyi keçən təşkilatçılara uğurlar diləyirəm.